A csecsemők számára 4-6 hónapos koráig a legkitűnőbb táplálékot az anyatej jelenti. A gyümölcsöket fokozatosan vezethetjük be az étrendjükbe, amelyek nem csak új színt hoznak étkezésükbe, hanem fontos vitaminokat, úgy mint A, B, C, K vitamin, és nélkülözhetetlen ásványi anyagokat, magnéziumot, kalciumot, káliumot. A gyümölcsökben lévő fruktóz, azaz gyümölcscukor pedig gyorsan felszívódó értékes energiaforrást jelent a kicsik számára.
Az alma a csecsemők életében az első gyümölcs. Az alaposan megmosott, egészséges gyümölcsöt hámozás után reszeljük le pépesre. Az édes almát nem szükséges megcukrozni. Kezdetben csak egy-két kanállal kapjon.
A körtét az almához hasonlóan készíthetjük el, 5-6 hónapos kortól már adható a gyermeknek.
A szőlő hat hónapos kortól építhető az étrendbe! Szemenként mossuk meg, mivel permetezett növényről van szó, a szer maradványai mérgezést okozhatnak. Nyomjuk át a szemeket szitán, így kinyerhetjük a levét. Pohárból itassuk. Vigyázzunk, nehogy mag kerüljön bele!
Déligyümölcsök közül a banán is adható fiatal csecsemőnek, ezt is könnyen pépesíthetjük. A narancsot narancslé formájában kaphatja.
Amik nem ajánlottak:
-Az eper és a málna allergiát, csalánkiütést okozhat. Ráadásul az eper közvetlenül a földdel érintkezik, és a felszínének a felépítése miatt nehezen tisztítható. Málnát a kis magvai miatt sem tanácsos adni.
-A sárgabarack, szilva és a dinnye könnyen erjednek, ezért inkább ne adjuk csecsemőnek.
A kekszes gyümölcs 7-8 hónapos kortól remek táplálék tízóraira vagy uzsonnára.
Egyéves kortól már minden gyümölcs adható, csak arra ügyeljünk, hogy fokozatosan vezessük be az étkezésbe. A magvakat mindig távolítsuk el, beleértve az apró magvakat is (dinnye, szőlő).